stat4u
wtorek, 17 sierpnia 2010
Starhawk w Polsce

starDokładnie 10 lat temu, w letnim numerze Zadry w roku 2001, ukazała się recenzja z fascynującej książki Piąty, święty żywioł. Jej autorką jest Starhawk – współczesna czarownica, szamanka, światowej sławy pisarka, aktywistka, nauczycielka i przywódczyni duchowa. Tak przedstawiają Starhawk osoby, które zaprosiły ją w tym roku do Polski na wykład i warsztaty. Zadra z przyjemnością objęła to wydarzenie matronatem. Zapraszamy i zachęcamy!

15:58, pismozadra , matronaty
Link Komentarze (2) »
niedziela, 01 sierpnia 2010
Nowa Zadra w sprzedaży od 3 sierpnia

zaPodwójną Zadrę – numer wiosenny i letni – będzie można kupić w Empikach i w salonach prasowych Kolportera od 3 sierpnia, a może nawet parę godzin wcześniej. (Szukajcie na dolnych półkach w dziale z prasą kobiecą, obok magazynów o pielęgnacji paznokci i fryzur :-))

Najnowszy numer otwierają teksty z Festiwalu Zadry, w czasie którego świętowaliśmy 10 lat pisma: m.in. dyskusja o kondycji polskich gender studies, rozmowa o feministycznej prasie i literaturze. Czy postulat zapłaty dla kobiet pracujących  na rzecz swojej rodziny w domu to feministyczny krok naprzód czy wstecz? Czy dziwi nas, że w Szwajcarii przeciwko budowaniu minaretów głosowało wiele kobiet i feministek? Jak wyglądają najnowsze antyaborcyjne manipulacje w Polsce? Dlaczego na świecie trwa moda na patriarchalne bajki o wampirach? Czy to prawda, że Warmia jest kobietą, a cytologia prowadzi do zapłodnienia? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te intrygujące pytania, przeczytajcie najnowszą Zadrę. 122 strony feministycznych tekstów to odświeżająca, a może nawet wybuchowa porcja czytania na resztę lata. Zapraszamy!

(A co do zaległości blogowych -  obiecuje się, że się wszystko z dużą nawiązką nadrobi.)